Zainteresowania przyrodnicze dzieci sprzyjają poznawaniu rodzimej przyrody, dostrzeganiu zależności rządzących tym światem, uwrażliwiają na potrzeby roślin i zwierząt.

Jak co roku w porze jesieni przedszkolaki gromadzą eksponaty przyrodnicze do kącików przyrody, bawią się i tworzą kompozycje z żołędzi, kasztanów i innych darów jesieni.

Leśnicy z puszczańskich Nadleśnictw Browsk i Hajnówka  wychodząc naprzeciw zainteresowaniom przedszkolaków zorganizowali ,,Dziką zbiórkę żołędzi”. Zgromadzone przez młodych przyjaciół przyrody żołędzie i kasztany będą uzupełnieniem zimowej diety zwierząt odwiedzających zimą żubrową polanę na terenie Puszczy Białowieskiej w Nadleśnictwie Browsk.

Przedszkolaki z naszego przedszkola bardzo aktywnie uczestniczyły w zbiórce i zaskoczyły odwiedzających nas leśników ogromną ilością zebranych żołędzi i kasztanów. Zwierzęta takie jak żubry, jelenie czy dziki z pewnością skorzystają zimą z zebranych przez dzieci zapasów.

Leśnicy podziękowali przedszkolakom w imieniu zwierząt, którymi się opiekują i zaprosili wszystkich do obserwowania tego, co dzieje się na żubrowej polanie za pomocą kamery na stronie  Żubry online – Lasy Państwowe.  https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

Opracowanie: Beata Sakowska, Dorota Jurczuk, Anna Sacharczuk, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć:

Pierwsze 4 zdjęcia ukazują dzieci zbierające żołędzie pod dębami na placu przedszkolnym i w okolicy przedszkola. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci stojące na tle tablicy z napisem Dzika Zbiórka Żołędzi. Następne osiem zdjęć ukazuje spotkanie przedszkolaków z leśnikami. Ostatnie sześć zdjęć przedstawia pakowanie zgromadzonych żołędzi i kasztanów  przez dzieci i leśników.