W naszej grupie niebieski dzień przedszkolaków  to obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są respektowane. Po wspólnych radosnych zajęciach i grach wzbogacających wiedzę dzieci na temat praw najmłodszych obywateli,  przedszkolaki skorzystały z ulubionego prawa dziecka: prawa do zabawy.

Przygotowała: Anna Sacharczuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych trzech zdjęciach dzieci tańczą do słów piosenki pt „Piosenka o prawach dziecka”. Trzy następne zdjęcia przedstawiają zawody sportowe. Tworzenie Kodeksu Dobrego Przedszkolaka przedstawione jest na trzech kolejnych fotografiach. Następnych siedem zdjęć, to zabawy z chustą animacyjną Klanza. Wykonane przez dzieci prace plastyczne na temat praw dziecka można obejrzeć na holu przedszkola oraz na ostatnim z dołączonych zdjęć.