Dnia 21 marca  ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny przedszkolaki z grupy czwartej udały się komunikacją MPK na ścieżkę przyrodniczo – edukacyjną  ,,Judzianka’’. Obiekt składa się z drewnianej kładki ok. 120 m. Dzieci miały możliwość dokonywać obserwacji przyrodniczych z wykorzystaniem lornetek, nasłuchiwały odgłosów ptaków. Na trasie umieszczone są tablice informacyjne o charakterze edukacyjnym. Wycieczka przybliżyła dzieciom cenne gatunki roślin naczyniowych, porostów. Przy ścieżce znajduje się drewniana wiata, pod którą dzieci odpoczęły po spacerze. Uatrakcyjnieniem wycieczki były zabawy na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr3.Jesteśmy pewni, że nasze poszukiwania wiosenne sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Opracowała: Joanna Suchodoła

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych zdjęciach dzieci czekają na przystanku MPK a następnie jadą autobusem i wysiadają na końcowym przystanku Judzianka. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci zwiedzające ścieżkę przyrodniczo- edukacyjną. Dzieci obserwują przyrodę przez lornetki. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci bawiące się na szkolnym placu zabaw.