Grupa siódma aby zasięgnąć informacji o zawodzie policjanta odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Hajnówce. Na miejscu Pani Policjantka przeczytała pouczającą książeczkę. Dzieci obejrzały filmik o zawodzie policjanta. Zapoznały się z umundurowaniem oraz wyposażeniem funkcjonariusza w czasie pełnienia służby. Pani Policjantka przypomniała dzieciom numer alarmowy 112. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w praktycznych zabawach z wykorzystaniem „miasteczka drogowego”, każdy poczuł się jak prawdziwy „kierowca” autochodzika. Dzieci przechodziły po oznakowanym przejściu dla pieszych poznając zasady bezpiecznego ruchu drogowego. Na zakończenie grupa obejrzała radiowóz policyjny.

Opracowała: Natalia Zarecka

Opis galerii: Zdjęcie pierwsze przedstawia dzieci z kluczem otwierające drzwi do sali edukacyjnej. Na 2 zdjęciu dzieci słuchają jak Pani Policjantka czyta książkę. Na zdjęciu 3 dzieci zapoznają się z kolorem świateł policyjnych. Zdjęcie 4 przedstawia dzieci oglądające filmik. Zdjęcia 5-9 przedstawiają dzieci zapoznające się z wyposażeniem funkcjonariusza w czasie służby.  Zdjęcia 10-22 przedstawiają zabawy dzieci z wykorzystaniem miasteczka drogowego. Na zdjęciu nr 23 widać grupę dzieci z Panią policjantką. Zdjęcie 24 i 25 dzieci oglądające radiowóz policyjny.