Trzeciego marca w naszej grupie odbyły się pasjonujące zabawy badawcze i eksperymentalne z wykorzystaniem magnesów. Dzieci zapoznały się magnetytem – minerałem posiadającym właściwości magnetyczne. Oglądały różne magnesy zgromadzone przez nauczyciela. Dowiedziały się w drodze doświadczenia, że magnesy mogą się przyciągać lub odpychać. Przedszkolaki badały również które przedmioty przyciągane są przez magnes. Wiele radości sprawiło dzieciom wyjmowanie kolorowych, magnetycznych szkiełek z wody, oglądanie „tańczących opiłek żelaza”, „wędkowanie” oraz zabawa z wykorzystaniem labiryntu (urywek zabawy można obejrzeć pod linkiem: https://youtu.be/9pvpQVzyabw). Na zakończenie dzieci miały okazję wykonać swój magnes. Ten dzień był pełen radości, dobrej zabawy, ale przede wszystkim ogromnej ciekawości i odkrywania.

Przygotowała: Kinga Litwiniec – Burnecka

Zdjęcia wykonała: Katarzyna Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci i nauczycielkę prezentującą minerał magnetyt oraz różne magnesy. Zdjęcie trzecie wykonano dzieciom i nauczycielce podczas zabawy muzyczno – ruchowej „Przyciąganie”. Na kolejnych czterech zdjęciach widoczne są dzieci w trakcie zabawy badawczej. Zdjęcie ósme i dziewiąte przedstawia chłopca i nauczycielkę wyjmujących magnetyczne szkiełka ze szklanego naczynia wypełnionego wodą. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci nauczycielkę prezentującą „tańczące opiłki żelaza”. Zdjęcie dwunaste ukazuje chłopca i dzieci podczas zabawy w „wędkowanie”. Następne zdjęcie wykonano dzieciom i nauczycielce w trakcie omawiania zabawy z wykorzystaniem labiryntu. Ostatnie zdjęcie prezentuje wykonany przez dzieci magnes.