20 kwietnia w grupie piątej odbyły się zajęcia z pracownikiem BPN. Pani Joanna wykorzystując prezentację multimedialną opowiedziała dzieciom o tym, w jakich miejscach  i z czego zwierzęta tworzą swoje domy. Dzieci oglądały prawdziwe gniazda ptasie i porównywały je ze sobą odgadując, które gniazdo należy do jakiego ptaka. Pani leśnik poruszyła też temat martwego drewna zalegającego w Puszczy Białowieskiej. Jak się dzieci dowiedziały, to także środowisko życia wielu stworzeń leśnych, dogodne miejsce do tworzenia norek i legowisk. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną, podczas której kolorowały rysunek i oklejały żubra brązową włóczką. Serdecznie dziękujemy za ciekawe zajęcia i owocną współpracę.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną. Następnie biorą udział w zabawie ruchowej naśladując ruchy zwierząt leśnych. Na kolejnych pięciu zdjęciach pani leśnik opisuje dzieciom budowę mrowiska, żeremi, dziupli; zwraca uwagę na wytarte z kory drzewa w lesie. Na kolejnych fotografiach dzieci oglądają przyniesione przez panią leśnik gniazda ptasie. Następnie dzieci wykonują przy stolikach pracę plastyczną. Na przedostatnich zdjęciach dzieci wręczają pani leśnik laurkę. Ostatnia fotografia przedstawia całą grupę dzieci pozujących do wspólnego zdjęcia.