22 kwietnia dzieci z grupy pierwszej, czwartej, piątej i dziewiątej zorganizowały happening ulicami miasta zwracając uwagę mieszkańców na bioróżnorodność Podlasia. Trzymając w dłoniach transparenty i ulotki, dzieci skandowały hasła zachęcające do ochrony naszej przyrody. Bioróżnorodność to wszystkie żywe organizmy zamieszkujące wszystkie możliwe ekosystemy (lądowe, wodne). Dzieci rozdawały ulotki napotkanym przechodniom zwracając uwagę na piękno naszej przyrody i konieczność dbania o nią. Happening spotkał się z miłym odzewem ze strony społeczności hajnowskiej. Ludzie gratulowali nam pomysłu i zachęcali do podobnych działań; przyjmowali ulotki i odwdzięczali się uśmiechem.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, J. Suchodoła, K. Kojło, B. Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach widać poszczególne grupy dzieci idące z transparentami wręczające przechodniom ulotki. Dzieci zachęcają społeczność hajnowską do dbania o przyrodę. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci ustawione przed budynkiem przedszkola pozujące do wspólnej fotografii.

Wykonała: Ewelina Kiprianiuk