Klimat, w którym mieszkamy jest bardzo różnorodny. Każda z pór roku różni się od siebie, a przyroda oferuje przy każdej z nich inne doświadczenia. Przełom lata i jesieni to powolne przygotowywanie się środowiska do niższych, zimowych temperatur. Jednym z okazów natury, który pojawia się właśnie teraz, są grzyby. Z tego też względu razem z grupą czwartą 5-6 latków wybraliśmy się na wystawę grzybów zorganizowaną przez Białowieski Park Narodowy w Politechnice Białostockiej. Dzięki temu dzieci mogły zapoznać się poprzez oglądanie i wąchanie różnych okazów, które obecnie można znaleźć w lesie. Okazuje się, że ich zapach, czy struktura oglądana pod mikroskopem bywa naprawdę zaskakująca!

Opracowały: Anna Sacharczuk, Alina Lipczyńska

Opis zdjęć: Pierwszych siedem zdjęć przedstawia dzieci z grupy czwartej podczas omawiania i przedstawiania poszczególnych grzybów przez panie z Białowieskiego Parku Narodowego. Widać jak zaskakujące bywają zapachy tych wspaniałych okazów! Zdjęcie ósme przedstawia jeden z grzybów – hubę. Przedstawienie w jaki sposób można pisać palcem na niej, było jedną z ciekawostek. Kolejne zdjęcie przedstawia dziewczynki z grupy czwartej podczas oglądania różnych rodzajów grzybów. Dzieci mogły podejrzeć przez mikroskop ich strukturę, co widać na następnych trzech fotografiach. Podczas zajęć znalazł się też czas na rozwiązanie paru łamigłówek przygotowane przez organizatorów wystawy (kolejne dwa zdjęcia). Ostatnie dwie fotografie w galerii to grupowe zdjęcie dzieci z grupy czwartej razem z paniami prowadzącymi zajęcia.