W czwartek, 22 września, dzieci z grupy drugiej wzięły udział w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem przyniesionych przez nie darów ogrodu. Rozpoczęliśmy od sprawdzania, które warzywa zostawiają ślad na kartce. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się burak, który dodatkowo za pomocą blendera przerobiliśmy na naturalną farbę i każdy z użyciem pędzelka mógł namalować nią co tylko chciał. Swobodna i kreatywna aktywność plastyczna tak przypadła dzieciom do gustu, że postanowiliśmy sięgnąć jeszcze po farby w kolorach podstawowych i wykorzystać przygotowane wcześniej warzywa jako stemple. Dzieci miały okazję obserwować łączenie się barw i efekt odbijania warzyw pokrojonych na różne kawałki. Wszystkie wykonane przez nie prace zawisły na wystawie na tablicy w holu przedszkolnym.

Przygotowała: Ewelina Kiprianiuk

Opis galerii: Pierwsze cztery zdjęcia przedstawiają dzieci testujące, które warzywa zostawiają ślad na kartce. Piąte i ósme zdjęcie ukazuje blendowanie buraków przez dzieci. Na zdjęciu szóstym, siódmym, dziewiątym i dziesiątym dzieci malują pędzlami buraczane dzieła sztuki. Pozostałe zdjęcia ukazują dzieci malujące farbami za pomocą warzyw.