Jesień, to czas obfitujący w świeże warzywa i owoce, więc sześciolatki uczestniczyły ogromną radością w imprezie sportowo-rekreacyjnej po hasłem ,,Święto pieczonego ziemniaka’’. Wybrały się więc komunikacją miejską na Wydmuchowo, aby  integrować się we wspólnej zabawie na świeżym powietrzu, wykorzystując zabawki i urządzenia terenowe gospodarzy oraz mnóstwo przestrzeni do zabawy. Oglądały ptactwo oraz zwierzątka hodowlane gospodarzy oraz przydomowy ogród i rosnące w nim warzywa i owoce. Nauczycielki zorganizowały swoim podopiecznym ziemniaczane zawody  i zabawy integrujące z wykorzystaniem chusty animacyjnej, którym towarzyszyła ogromna radość, a dzieci dopingowały swoich kolegów w ,,ziemniaczanych konkurencjach’’. Po zabawach ruchowych  konsumowały z wielkim apetytem  upieczone w gorącym popiele ziemniaczki oraz  kiełbaskę upieczoną przy ognisku. Degustowały także deser w postaci bułeczek posmarowanych pysznym miodkiem z przydomowej pasieki. Serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszce i Tomkowi Miszczuk (Rodzicom Emilki) oraz jej dziadkom Oli i Włodkowi Miszczuk za zaproszenie, gościnę i pomoc w organizacji wspaniałej  imprezy zdrowotno-rekreacyjnej. Niezapomniane, miłe wrażenia z jesiennego pikniku  i wspólnie spędzonego czasu na zawsze pozostaną w pamięci.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na przystanku i oczekujące na autobus MPK, następne prezentują przedszkolaki bawiące się na przydomowym placu zabaw, uczestniczące w zabawach integrujących  z chustą animacyjną oraz współzawodniczące w ziemniaczanych konkurencjach. Na ostatnich widać dzieci konsumujące pieczone ziemniaczki i stojące przy ognisku, podczas pieczenia kiełbasek. Na ostatnim zdjęciu widać dzieci wędrujące przez las.