Dzieci z grupy pierwszej korzystając z pięknej, jesiennej pogody wybrały się na spacer, podczas którego zbierały kolorowe liście klonu. Następnie liście suszyły, wkładając je między gazety. Na placu przedszkolnym zbierały kasztany, które codziennie spadają teraz z kasztanowca i czasami mają na sobie jeszcze kolczaste łupinki. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci rozpoznawały kolory liści i tworzyły zbiory ze względu na kolor wykorzystując metodę promyczkowego uszeregowania. Nauczyły się również piosenki pt. „Ola i liście”, którą śpiewały podczas zabawy naśladowczej.

Przygotowała: I. Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach dzieci chodzą między drzewami i zbierają kolorowe liście. Na kolejnych czterech zdjęciach zbierają na placu przedszkolnym kasztany i wkładają je do brązowego koszyczka. Następnie widać dzieci tańczące w sali przedszkolnej trzymające w rękach papierowe liście. Siedem ostatnich zdjęć przedstawia dzieci układające liście według koloru według metody promyczkowego uszeregowania.