12 października grupa szósta obchodziła ważne święto w kalendarzu małego ekologa: Dzień Drzewa. Dzieci podczas zajęć edukacyjnych i wspólnej zabawy poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w wielu zabawach, m.in. wyszukiwały na ilustracjach zwierzęta mieszkające w lesie oraz układały puzzle przedstawiające różne gatunki drzew i liści. Rozpoznawały też dary jesieni ukryte w „magicznym worku”. Były wiersze i tańce związane z tematyką jesienną: „Kolorowe listki”, „Szumi drzewo” przy których dzieci świetnie się bawiły.  W trakcie zabaw sportowych dzieci chodziły po „wąskiej leśnej ścieżce” a także zamieniły się w „rude liski”. Wspólnie wykonały „drzewko przyjaźni”, które towarzyszyło nam podczas świętowania.

Mamy nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci naszych małych przyrodników i uwrażliwi na piękno naszego otoczenia!

Przygotowały: Justyna Stawarz, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie grupowe na tle „drzewka przyjaźni”. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci wyszukują ilustracji zwierząt zamieszkujących las. Zdjęcie piąte, szóste i siódme przedstawia dzieci, podczas zabaw ruchowych. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci układają przy stolikach, puzzle z wizerunkiem różnych gatunków drzew i liści. Zdjęcie dwunaste i trzynaste przedstawia dzieci podczas zabawy naśladowczej przy piosence „Kolorowe listki”. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci uczestniczą w zagadkach ukrytych w magicznym worku. Ostatnie sześć zdjęć przedstawia przedszkolaki podczas wspólnej pracy przy „Drzewku przyjaźni”.