Dnia 12 października sześciolatki z grupy dziewiątej wraz z panem Wojtkiem Furmankiem – leśnikiem z Nadleśnictwa Hajnówka uczciły Światowy Dzień Drzewa oraz Dzień Borsuka. Zajęcia rozpoczęły się krótkim filmem z życia borsuków nagranym fotopułapką. Dzieci były zaciekawione  również przyniesionym przez pana Wojtka eksponatem borsuka. Następnie utrwaliły gatunki drzew i wspólnie zagrały w grę, dopasowując owoce i liście do odpowiedniego drzewa. Wyposażone w taką wiedzę wyruszyły z panem leśnikiem do Parku Miejskiego, aby w naturze zaobserwować poznane gatunki drzew. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły z poszukiwaniem wskazanych drzew. Pan leśnik zorganizował również dzieciom kilka zabaw terenowych w przepięknym jesiennym otoczeniu. Dzieci pełne wrażeń z koszami wypełnionymi jesiennymi darami wróciły do przedszkola. Dziękujemy serdecznie Panu Wojtkowi za wprowadzenie dzieci w tajniki jesiennej przyrody oraz otrzymane upominki.

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych trzech zdjęciach dzieci słuchają opowieści pana leśnika  i oglądają film oraz grają w jesienną grę, dopasowując owoce i liście do odpowiednich drzew. Kolejne zdjęcia ukazują dzieci podczas zabaw w parku. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawia grupę dzieci z panem leśnikiem oraz wychowawczynią przy wybranym drzewie w parku.