W Puszczy Białowieskiej wiatr zrywa ostatnie barwne liście. Cichnie śpiew skrzydlatych mieszkańców lasu. Kaliny i jarzębiny wabią swymi koralami jemiołuszki oraz innych amatorów leśnych smakołyków.

Na puszczańskich polanach stoją już brogi wypełnione pachnącym sianem będą wkrótce cieszyły się powodzeniem u żubrów, jeleni, saren i innych zwierząt.

Aby urozmaicić dietę leśnych zwierząt leśnicy z puszczańskich Nadleśnictw Browsk i Hajnówka co roku organizują akcję pod hasłem: ,,Dzika zbiórka”. Nasze przedszkolaki każdego roku w niej uczestniczą. Zbierają żołędzie i kasztany podczas jesiennych zabaw w plenerze, spacerów z Rodzicami i przynoszą je do przedszkola. W listopadzie leśnicy spotkali się z dziećmi, aby odebrać zgromadzone przez dzieci żołędzie i kasztany oraz podziękować wszystkim za udział w  akcji.

Panie z Nadleśnictwa Hajnówka podarowały każdej grupie maskotkę Żubra i karty edukacyjne oraz wręczyły pamiątkowy dyplom – podziękowanie.

Leśni mieszkańcy w zimowe dni z apetytem zjedzą przysmaki nazbierane przez dzieci z Przedszkola nr 5. Zapraszamy do obserwacji zwierząt po wznowieniu transmisji na stronie –  Żubry online.

Przygotowały: Beata Sakowska, Dorota Jurczuk, Anna Sacharczuk, Alina Lipczyńka

Opis galerii: Pierwsze pięć zdjęć przedstawia przekazywanie zbiorów z budynku A przez dzieci z grupy czwartej przed siedzibą placówki. Kolejne cztery zdjęcia przedstawiają przekazywanie zbiorów z budynku B w przedszkolu.