2 grudnia odbyła się uroczystość Pasowania Na Przedszkolaka. Bohaterami były trzylatki z grupy pierwszej, które dopiero zaczęły przygodę z Przedszkolem. W uroczystości wzięli udział zaproszeni Rodzice a także Dyrektor naszego przedszkola Małgorzata Saadoon oraz Wicedyrektor Mirosława Maciuka. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przybyłych gości a następnie przemarszem dzieci przez całą salę. Trzylatki zaprezentowały przygotowane z dużą starannością wiersze, piosenki i tańce. Program artystyczny wzbudził duży zachwyt gości. Występując pierwszy raz przed tak dużą publicznością, dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Punktem kulminacyjnym spotkania było pasowanie poprzez symboliczne przyłożenie ołówka przez panią Dyrektor na ramię dziecka. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały medale i założyły czapeczki nadające im rangę tej uroczystości. Na koniec wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku przy wspólnym stole.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Przedszkola nr 5 oraz Rodzicom za obecność na uroczystości; za owocną współpracę i wspólne efekty działań.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach dzieci ustawione są przy udekorowanej ścianie, recytują wiersze i śpiewają piosenki. Na kolejnych dziecięciu zdjęciach dzieci tańczą do znanych im piosenek; biorą udział w zabawie integracyjnej w kole „Mały kotek”. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci wykazują swe umiejętności w teście przedszkolaka: stają na jednej nodze, klaszczą na d głową, siadają w siadzie skrzyżnym. Na kolejnym zdjęciu pani Dyrektor wygłasza krótkie przemówienie i rozpoczyna pasowanie. Kolejnych siedem zdjęć przedstawia moment pasowania. Na ostatnim zdjęciu dzieci pozują do wspólnej fotografii.