Mikołajki to dzień wywołujący wiele pozytywnych emocji, dający przedsmak zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W przedszkolu pojawiły się pierwsze zimowe dekoracje, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które nawiązują do postaci Mikołaja i związanych z nim tradycji. Oczekiwanie na tradycyjne upominki grupa druga wypełniła licznymi tematycznymi aktywnościami. Po śniadaniu, w ramach zajęć, dzieci wykonały szaliki dla Mikołaja – pracę plastyczną inspirowaną wierszem D. Gellner „Prezent dla Mikołaja”. Po przerwie na zabawy swobodne rozpoczęła się Mikołajkowa impreza grupowa, podczas której dzieci: układały według wzoru rozsypankę literową, ćwiczyły równowagę chodząc po łańcuchu choinkowym, odgadywały zagadki, tańczyły, grały w grę matematyczną, naśladowały Mikołaja i renifery. Na koniec imprezy nadeszła wyczekiwana od rana chwila – wręczanie upominków, które zapracowany Mikołaj zostawił za drzwiami sali, pędząc w pośpiechu, żeby zostawić prezenty wszystkim dzieciom.

Przygotowały: Ewelina Kiprianiuk, Barbara Dmitruk

Opis galerii: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci tworzące prace plastyczne. Na drugim zdjęciu dzieci siedzą w kole i rozpoczynają imprezę mikołajkową, a na trzecim dziewczynka układa rozsypankę literową z napisem Mikołajki. Czwarte zdjęcie to kolaż ukazujący dzieci przechodzące po łańcuchu choinkowym. Zdjęcie piąte i szóste ukazują dzieci losujące zagadki o prezentach, a siódme i ósme taniec przy piosence o Mikołaju. Na zdjęciach 9-15 dzieci grają w grę matematyczną „Broda Mikołaja”, a na zdjęciach 16-19 bawią się w zaprzęgi reniferów. Na zdjęciu dwudziestym Pani Basia odbiera telefon od Mikołaja z informacją o prezentach zostawionych pod drzwiami, a na kolejnych trzech zdjęciach wnosi te prezenty do sali i rozdaje je dzieciom. Ostatnie trzy zdjęcia to kolaż pamiątkowych zdjęć indywidualnych z prezentami i mikołajowymi czapkami i okularami.