Trzylatki z grupy pierwszej wybrały się do sklepu spożywczego celem zakupu ziemi, cebuli i nasion rzeżuchy. Po powrocie do przedszkola założyły własny ogródek na parapecie. Na początku wspólnej pracy nazywały zgromadzone na stoliku warzywa oraz nasiona, a także przedmioty potrzebne do wykonania zadania. Następnie z ochotą zabrały się do pracy. Wysiewały rzeżuchę, pomidory, posadziły cebulę na szczypior. Na koniec wszystko obficie podlały. Zajęcia miały na celu nabywanie przez dzieci umiejętności związanych z hodowlą i pielęgnacją roślin. Teraz dzieci będą codziennie obserwować, doglądać i podlewać rośliny, aby potem móc zajadać nowalijki z naszej wspólnej hodowli.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Pierwsze cztery zdjęcia przedstawiają wizytę dzieci w sklepie spożywczym, podczas której kupują ziemię ogrodniczą i cebulę. Na kolejnych dziewięciu zdjęciach dzieci siedzą przy złączonych stołach i sadzą cebulę na szczypior, następnie wysiewają rzeżuchę i podlewają wszystko. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i rozmawiają na temat gazetki ściennej. Dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają gotowy ogródek na parapecie.