Czekając na przyjście wiosny starszaki z grupy dziewiątej postanowiły założyć ogródek na parapecie w swojej sali.  Zgromadziły potrzebne akcesoria, dowiedziały się o czynnikach niezbędnych do wzrostu roślin i przystąpiły do działania. Siały, sadziły i podlewały posadzone roślinki. Nie zabrakło cebulek, z których wyrośnie przepyszny szczypiorek do kanapek, fasoli, pietruszki, a nawet jadalnych kwiatów. Teraz obserwują ich wzrost i skrzętnie notują efekty w grupowym kalendarzu wzrostu roślin.

Dziękujemy serdecznie Pani Alicji – mamie naszego Krzysia za dostarczenie nasion i akcesoriów  potrzebnych do „ogródkowych” zajęć.

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach od 1 do 7 ukazane są dzieci podczas oglądania i porównywania zgromadzonych nasion.Na zdjęciach od 8 do 18 widzimy dzieci podczas sadzenia i siania roślinek oraz ich podlewania.Na zdjęciu 20 ukazany jest ogródek na oknie w sali.