Czterolatki z grupy drugiej wybrały się do lasu w towarzystwie pani leśnik. Prowadziły intensywne obserwacje w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Pani leśnik zaproponowała spacer pełen niespodzianek, zagadek i wrażeń słuchowo- wzrokowych. Dzieci wszystkimi zmysłami doświadczały poznawania świata przyrody. Szukały ukrytych kopert, odgadywały zaproponowane rebusy i zagadki, wysłuchiwały śpiewu ptaków, dotykały pąków i młodych listków. Zajęcia miały na celu zainteresowanie dzieci otaczającym środowiskiem przyrodniczym. Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce G. za bardzo ciekawe zajęcia wymagające wcześniejszego przygotowania i zainteresowanie dzieci tematem.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, U. Michaluk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dwóch zdjęciach dzieci kucają przy przebiśniegach. Następnie pani leśnik opowiada o ptakach i pokazuje ilustracje. Na kolejnym zdjęciu dzieci znajdują kopertę z zagadkami. Kolejne zdjęcia przedstawiają spacer po lesie i prowadzone obserwacje. Następnie dzieci pozują do wspólnej fotografii. Na dwóch kolejnych zdjęciach widać dzieci wchodzące na wielki pień drzewa. Na ostatnim zdjęciu dzieci wręczają laurkę pani leśnik.