Pięciolatki rozwijały umiejętności matematyczne podczas zabaw z wykorzystaniem zestawu PUS, czyli pomyśl- ułoż- sprawdź. System edukacji PUS to sprawdzony materiał dydaktyczny wykorzystywany w przedszkolu od wielu lat. Łączy w sobie naukę, zabawę i samokontrolę. Zabawa pusami sprawiła dzieciom prawdziwą radość i satysfakcję z efektów samodzielnego działania. Pięciolatki uczyły się  wytrwałości i samodzielności. W sposób aktywny zdobywały, poszerzały i utrwalały wiedzę. Na kolejnych zajęciach dzieci rozwijały umiejętność ważenia, określania i porównywania ciężaru. Podczas zabaw w piaskownicy, pięciolatki ważyły wiaderka z piaskiem za pomocą wagi i odważników. Porównywały ciężar różnych wiaderek z piaskiem, odczytywały wagę odważników. Podczas innych zajęć dzieci doskonaliły umiejętność liczenia i rozwiązywania zadań z treścią, podczas których niezbędna była umiejętność dodawania i odejmowania.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i wykonują zadania z wykorzystaniem zestawu PUS. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się w piaskownicy. Ważą wiaderka z piaskiem za pomocą wagi i odważników. Na ostatnich zdjęciach dzieci wykonują zadania z treścią, dodają i odejmują za pomocą liczmanów.