Trzylatki z grupy pierwszej poznały wszystkie szczeble Piramidy Zdrowia: aktywność fizyczna, warzywa i owoce, produkty zbożowe, mięso i ryby; nabiał; tłuszcze i orzechy; słodycze. Całą Piramidę Zdrowia wykonały same, przyklejając poszczególne obrazki według ustalonej kolejności. Potrafią wskazać i nazwać produkty oraz dopasować je do odpowiedniego szczebla piramidy. Wiedzą, że słodycze można spożywać tylko okazjonalnie, gdyż zawierają wysoką zawartość cukru i nie sprzyjają zdrowiu. Podczas obchodzenia urodzin dzieci miały okazję spróbować słodycze w postaci cukierków oraz samodzielnie wykonanego ciasta przez jedną z mam, jako sposobu na obchodzenie urodzin bez słodyczy. Na zajęciach plastycznych dzieci bawiły się masą solną tworząc przeróżne ulepianki- wypieki wymyślając przy tym przepisy kulinarne.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych ośmiu zdjęciach dzieci tworzyły Piramidę Zdrowia, przyklejając na arkusz dużego papieru poszczególne obrazki. Na kolejnym zdjęciu wszyscy pozują do wspólnej fotografii z Piramidą Zdrowia w tle. Następne zdjęcia przedstawiają obchody urodzin w przedszkolu. Dzieci śpiewają „Sto Lat”, następnie kosztują przygotowany poczęstunek. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się przy stolikach masą solną, tworząc przeróżne wylepianki. Ostatnie zdjęcie przedstawia Piramidę Zdrowia wykonaną samodzielnie przez dzieci.