W dniu 25 października grupa druga miała przyjemność gościć Pana Leśnika z Nadleśnictwa w Browsku. Przemiłe spotkanie przepełnione było ciekawostkami ze świata roślin oraz zwierząt. Dzieci dowiedziały się między innymi tego, które ptaki zostają z nami na zimę, a które odlatują do odległych, gorących krajów. Usłyszały również w jaki sposób poszczególne zwierzęta przygotowują się do zimy – czy gromadzą zapasy, czy zapadają w sen zimowy? Pan Leśnik przybliżył dzieciom również różnice w budowie drzew iglastych oraz liściastych.

Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami, związanymi z dokarmianiem zwierząt. Dumnie pochwaliły się swoim aktywnym udziałem w gromadzeniu żołędzi dla żubrów za pośrednictwem akcji „Dzika Zbiórka”, której inicjatorem jest Nadleśnictwo Hajnówka przy współpracy z Nadleśnictwem Browsk w Gruszkach. Na zakończenie spotkania dzieci podarowały Panu Leśnikowi laurkę i zaprosiły do wspólnego zdjęcia.

Przygotowały: Urszula Michaluk, Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na zdjęciach widać dzieci w towarzystwie pana leśnika oglądające ilustracje ptaków, zwierząt, drzew. Dzieci segregują ilustracje, nazywając przedstawione na nich obrazki i podają informacje na temat dokonanego wyboru. Na kolejnych zdjęciach pan leśnik pokazuje pluszowe ptaki i zwierzęta leśne, które dzieci dotykają i naciskają przyciski wydające odgłosy. Następnie wszyscy pozują do wspólnej fotografii. Ostatnie zdjęcia przedstawiają moment wręczania przez dzieci laurki.