Dzieci z grupy drugiej brały udział w zajęciach muzycznych z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Na początku zapoznały się z kolorystyką i brzmieniem tych nietypowych instrumentów, następnie powtarzały wystukiwane przez nauczycielkę rytmy. Brały udział w zabawie rytmicznej do rymowanki „Rurkę mam”; tworzyły złotą bramę pod którą przechodziły dzieci niosące kolorowe rurki. Z pomocą nauczycielki próbowały zagrać pełną gamę C- dur. Czterolatki brały także udział w zabawie zręcznościowej, podczas której przenosiły piłeczkę schowaną w rurkach. Grały i śpiewały piosenkę „Jadą, jadą misie”; wykorzystując rurkę jako lunetę wyszukiwały kolorów na sali. Wydobywały różne dźwięki z rurek poprzez dmuchanie, uderzanie i mówienie przez rurkę.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Urszula Michaluk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci siedzą na dywanie w kole i przekazują sobie Bum Bum Rurkę. Na kolejnych trzech zdjęciach czterolatki uczą się wystukiwać rytmy na kolorowych rurkach. Następnie dzieci tańczą, grają i śpiewają do piosenki „Jadą, jadą misie”. Na kolejnych zdjęciach część dzieci tworzy bramę pod którą przechodzą pozostałe przedszkolaki. Na ostatnich zdjęciach dzieci uczą się wystukiwać na Bum Bum Rurkach gamę C- dur. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci dmuchające w rurki.