Nutella to słodki przysmak znany na całym świecie, który w tym roku obchodził swoje sześćdziesięciolecie. Z tej okazji w grupie trzeciej odbyła się impreza grupowa, podczas której prezentacja multimedialna poświęcona Nutelli stanowiła punkt wyjścia dla licznych zabaw dydaktycznych, logopedycznych i ruchowych. Dzieci rozpoznawały swoje imiona zapisane czcionką w stylu Nutelli, układały rozsypankę literową z nazwą przysmaku, tańczyły czekoladowy taniec, ćwiczyły narząd mowy, naśladowały ruchem postaci przedstawione na obrazkach w formie naleśników z Nutellą, kolorowały obrazki i oczywiście degustowały Nutellę. Nie zapomnieliśmy podkreślić tego, że słodkości powinny stanowić zaledwie ułamek diety, a na co dzień należy pamiętać o spożywaniu jak największej ilości warzyw i owoców!

Przygotowały: E. Kiprianiuk, W. Sadera, K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia wyświetlony na telewizorze pierwszy slajd prezentacji multimedialnej z napisem „Światowy Dzień Nutelli”. Kolejne dwa zdjęcia ukazują zabawę z wyszukiwaniem imion. Na czwartym zdjęciu widać grupę naśladującą ruchy czekoladowego tańca wyświetlanego na ekranie telewizora. Na piątym i szóstym zdjęciu dzieci układają rozsypankę literową. Zdjęcia 7-13 ukazują zabawy w kole z panią logopedą. Na zdjęciu 14 widać chłopca pokonującego labirynt z wykorzystaniem Nutellowego magnesu. Zdjęcia 15-18 ukazują grupę biorącą udział w zabawach naśladowczych. Na zdjęciu 19 dzieci kolorują obrazki związane z Nutellą i otrzymują od pani logopedy pamiątkowe naklejki. Na ostatnim zdjęciu dzieci jedzą wafle posmarowane Nutellą.