Przedszkolaki rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kąciku przyrody – pomagały i same sadziły cebulkę na szczypiorek, rzeżuchę, kiełki rzodkiewki, owies, koperek, fasolkę. Zajęcia edukacyjne „Od nasiona do rośliny” miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym w naszej sali. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

Przygotowała: Dorota Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Napierwszym zdjęciu ukazany jest ogródek w sali grupy ósmej. Następne cztery fotografie przedstawiają dzieci przygotowujące podłoże do sadzenia cebuli. Dwanaście następnych zdjęć przedstawia przedszkolaków sadzących cebulkę na szczypiorek. Kolejna fotografia ukazuje podlewanie cebuli. Na sześciu kolejnych zdjęciach dzieci wysiewają fasolę, rzeżuchę, koperek, kiełki rzodkiewki, owies. Ostatnie trzy zdjęcia ukazują dzieci przy ,,ogródku zielonym” na parapecie.