W związku z realizowaną tematyką dotycząca zdrowia, czterolatki z grupy siódmej odwiedziła mama Tymka – pani Justyna, która jest pielęgniarką. Na początku spotkania pani Justyna przeczytała dzieciom kilka wierszy o zdrowiu a następnie w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o trudnym zawodzie pielęgniarki. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się pielęgniarka, na czym polega jej praca oraz gdzie można spotkać pielęgniarki, po czym zaprezentowała przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu i wyjaśniła do czego służą. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strzykawki, bandaże a także aktywnie uczestniczyć w „leczeniu chorego misia”. Pani pielęgniarka przypomniała też dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw. To były bardzo inspirujące zajęcia, podczas których dzieci dzieci miały okazję pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie.

Serdecznie dziękujemy pani Justynie za wizytę  i poświęcony czas.

Przygotowały: Renata Bartoszewicz, Justyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia ukazują dzieci oraz panią Justynę podczas czytania wierszy o zdrowiu. Na dziewięciu następnych przedstawione są  dzieci aktywnie uczestniczące w zajęciach. Ostatnie dwa prezentują dzieci w trakcie zabawy.