Do naszego przedszkola przyjechało Mobilne Kino Sferyczne. Wszystkie dzieci z obu budynków skorzystały z tej nietypowej atrakcji. Było to dla dzieci nowe doświadczenie, które wprowadziło je w nieznany dotąd świat oglądania filmów pod kątem 360°. Przedszkolacy obejrzeli filmy edukacyjne o zwierzętach, kosmosie i podwodnej przygodzie. Odgadywały głosy zwierząt; dowiedziały się wielu ciekawostek na temat ptaków, owadów, płazów, zwierząt roślinożernych i mięsożernych. Dzieci pogłębiły swoją wiedzę o otaczającym nas świecie, świetnie się przy tym bawiąc. W trakcie pokazu, trójwymiarowa przestrzeń pogłębiała wizualne i fonetyczne odczucia a obracający się obraz tworzył realistyczne widowisko. Było to dla dzieci niesamowite przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Diana Podsiadlik

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach widać, jak dzieci wchodzą do napompowanego balonu. Na pozostałych zdjęciach widać poszczególne grupy w trakcie oglądania seansu.