Trzylatki z grupy pierwszej poznawały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Obejrzały bajkę o narodzinach Jezusa a także prezentację multimedialną dotyczącą polskich tradycji świątecznych. Wspólnie ubierały choinkę, sklejały łańcuch z czerwonych pasków papieru; malowały i dekorowały papierowe choinki. Na zajęciach matematycznych układały na macie do kodowania szablon choinki, na której umieszczały bombki i prezenty. Posługiwały się przy tym określeniami: po środku, obok, za, przed; na górze, na dole. Uczyły się piosenek o Mikołaju, choince rosnącej w lesie; słuchały kolęd. Dzieci z utęsknieniem czekają na Wigilię i Mikołaja…

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną przedstawiającą historię i zwyczaje bożonarodzeniowe. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci ubierają choinkę a następnie śpiewały wokół niej piosenkę. Sześć kolejnych zdjęć przedstawia zabawę dydaktyczną z wykorzystaniem maty do kodowania- dzieci układają na niej zielone kartoniki i bombki. Następne trzy zdjęcia- to dzieci siedzące przy stolikach i robiące czerwony łańcuch na choinkę. Dzieci bawią się w zabawę muzyczną „Piękna choinko”. Na kolejnych zdjęciach dzieci wykonują choinki przestrzenne- malują rolki po papierze toaletowym na brązowo; kartki na zielono i dekorują wycięte choinki przyklejając błyszczące kółeczka. Ostatnie dwa zdjęcie prezentują wystawę choinek na szafkach w szatni.