Ostatnio odwiedziły nas dwie członkinie Polskiego Związku Niewidomych koła terenowego w Hajnówce. Wskazały dzieciom w jaki sposób osobom niewidomym i z dysfunkcją wzroku możemy pomagać na co dzień. Zobaczyliśmy urządzenie alarmujące, że woda sięga już odpowiedniego poziomu w szklance, ale także takie, które odczytuje kolory. Dzieci otrzymały instruktaż jak pomóc usiąść, przejść przez przejście dla pieszych, czy też wejść po schodach. To było wspaniałe spotkanie, wywołujące przemyślenia. To także okazja do nauki uważności względem osób, które czasem potrzebują naszej pomocy i wsparcia z uwzględnieniem ich zasad.

Opracowała: Anna Sacharczuk

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia od pierwszego do trzynastego przedstawiają  urządzenia wspomagające niewidomych i  z dysfunkcją wzroku w życiu: rozpoznania niewidomego, czujniki cieczy zakładane na naczynie do którego chcemy nalać wodę, czujnik odczytywania kolorów, ubrań i poziom natężenia światła, posługiwania się pieniędzmi, odczytywania nazw lekarstw.